| Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w czwartek, 7 maja 2026 roku, około godziny 14:30, na drodze wojewódzkiej nr 307, na odcinku pomiędzy miejscowościami Porażyn-Tartak, a Porażyn. Po wpłynięciu zgłoszenia do służb ratowniczych, o zderzeniu na tym odcinku drogi samochodu osobowego i pojazdu ciężarowego, na miejsce natychmiast zadysponowano liczne służby - zastęp ratowniczo-gaśniczy, zastęp ratownictwa technicznego i samochód rozpoznawczo-ratowniczy z JRG Nowy Tomyśl, po jedynym zastępie z WSP Porażyn, OSP Porażyn i OSP Opalenica, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.
Po dotarciu na miejsce okazało się, że w wyniku zderzenia samochód osobowy został rozerwany na dwie części, a liczne elementy pojazdu znajdowały się w odległości kilkudziesięciu metrów od wraku. Dwie osoby podróżujące samochodem osobowym wypadły w wyniku zderzenia z samochodu. Natychmiast przystąpiono do próby przywrócenia funkcji życiowych u kobiety i mężczyzny. Strażacy oraz załogi Zespołów Ratownictwa Medycznego prowadziły resuscytację krążeniowo-oddechową, jednak niestety lekarz stwierdził zgon obu osób - 22-letniego kierowcy i 20-letniej pasażerki. Oboje byli obywatelami Ukrainy.
Jak poinformowała Oficer Prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu podkom. Barbara Sobieszek, ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Passat, 22-letni obywatel Ukrainy, podróżujący wraz z 20-letnią pasażerką, na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych i drogowych. W wyniku utraty panowania nad pojazdem zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do bocznego zderzenia z prawidłowo poruszającym się pojazdem ciężarowym marki Scania z naczepą. 22-letni obywatel Ukrainy miał zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Okoliczności oraz dokładne przyczyny zdarzenia są wyjaśniane.
Dodajmy, że samochód osobowy poruszał się od strony Nowego Tomyśla w stronę Opalenicy. Kierowca ciężarówki jechał sam, nic w wyniku wypadku się mu nie stało. Naczepa była pusta.
Z uwagi na charakter zdarzenia, na miejscu swoje czynności wykonał policyjny technik, a wszystkie czynności nadzorował prokurator. Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana przez kilka godzin. Dla kierowców wyznaczone zostały objazdy.
Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator w uszkodzonym pojeździe ciężarowym oraz prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową u dwóch uczestników wypadku.
Zastęp strażaków z OSP Bukowiec, podczas nieobecności strażaków z JRG Nowy Tomyśl, zabezpieczał operacyjnie rejon JRG w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.
 Tekst: PNT.INFO.PL Zdjęcia: PSP Nowy Tomyśl; OSP Opalenica Źródło: KPP Nowy Tomyśl; PSP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL |
|