|
|
|
|
| Tweetnij | |||||
| DODAŁ: Kamil Małyszczak | 6 maja 2026r. godz. 22:34:00 | |||||
| |||||
|
Wracamy do sprawy sprzed ponad roku. 3 marca 2025 roku, zaginęła 13-letnia Wiktoria z gminy Lwówek. Wtedy rozpoczęły się jej poszukiwania. Niestety, już 4 marca 2025 roku, odnaleziono ciało dziewczyny. Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak poinformował nas wówczas, że do ujawnienia zwłok 13-latki doszło w poniedziałek, 3 marca 2025 roku, około godziny 23:20. Wstępnie ustalono wówczas, że doszło do śmierci dziewczynki w wyniku targnięcia się na swoje życie poprzez powieszenie. Wtedy nic nie wskazywało na udział osób trzecich w tym zdarzeniu, jednak postępowanie prowadzone miało być pod kątem Art. 151. Kodeksu Karnego, czyli doprowadzenia do samobójstwa, który brzmi: "Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5". Najnowsze ustalenia prokuratury wskazują, że 13-latka została zamordowana. Śledczy oficjalnie potwierdzili, że doszło do morderstwa, a całe zdarzenie zostało zainscenizowane tak, by zmylić organy ścigania. Jak przekazał Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak, podejrzenia co do udziału osób trzecich pojawiły się po wielomiesięcznej, drobiazgowej analizie materiałów. Dzięki nowym dowodom udało się zatrzymać osobę podejrzaną, jest to znajomy ofiary. Dzisiaj to 15-latek, wówczas podczas tragicznych wydarzeń miał 14 lat. Ze względu na jego wiek, sprawą zajął się Sąd Rejonowy w Nowym Tomyślu, a dokładnie Wydział Rodzinny i Nieletnich. 24 marca 2026 roku 15-latek został zatrzymany i przebywa aktualnie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Sąd wszczął już postępowanie. Kluczową kwestią będzie decyzja, czy nastolatek ze względu na charakter zbrodni będzie odpowiadał przed sądem karnym jak dorosły. Tekst: PNT.INFO.PL |