DODAŁ: Kamil Małyszczak | 9 kwietnia 2026r. godz. 21:04:35
20-latek bez uprawnień sprawcą kolizji samochodu osobowego i motocykla na ulicy Kolejowej w Nowym Tomyślu
10 osób poszukiwanych m.in. listami gończymi zatrzymanych podczas działań w powiecie nowotomyskim
Ryzykowna jazda motocyklisty z założoną tablicą rejestracyjną zakupioną... w Internecie - 49-latkowi grozi 5 lat pozbawienia wolności

W czwartek, 9 kwietnia 2026 roku, kilka minut przed godziną 18:00, na ulicy Kolejowej w Nowym Tomyślu, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla.

Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano zastęp ratowniczo-gaśniczy i zastęp ratownictwa technicznego z JRG Nowy Tomyśl, Zespół Ratownictwa Medycznego z Grodziska Wlkp. oraz policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

Jak poinformowała Oficer Prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu podkom. Barbara Sobieszek, zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Kierujący samochodem osobowym marki Mercedes-Benz, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu motocyklem marki Aprilia, w wyniku czego doszło do zderzenia bocznego. Sprawcą kolizji był 20-letni obywatel Ukrainy, który nie posiadał wymaganych uprawnień. Pokrzywdzony, 18-letni mężczyzna kierujący motocyklem, został przetransportowany do Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu, jednak jego obrażenia nie są groźne, a naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia nie będzie trwał dłużej niż 7 dni. Policjanci skierowali wniosek o ukaranie sprawcy do Sądu.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i posprzątali pozostałości pokolizyjne.

Tekst: PNT.INFO.PL
Źródło: KPP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL