|
|
|
|
| Tweetnij | |
| DODAŁ: Kamil Małyszczak | 9 kwietnia 2026r. godz. 21:04:35 | |
| |
|
|
W czwartek, 9 kwietnia 2026 roku, kilka minut przed godziną 18:00, na ulicy Kolejowej w Nowym Tomyślu, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano zastęp ratowniczo-gaśniczy i zastęp ratownictwa technicznego z JRG Nowy Tomyśl, Zespół Ratownictwa Medycznego z Grodziska Wlkp. oraz policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Jak poinformowała Oficer Prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu podkom. Barbara Sobieszek, zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Kierujący samochodem osobowym marki Mercedes-Benz, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu motocyklem marki Aprilia, w wyniku czego doszło do zderzenia bocznego. Sprawcą kolizji był 20-letni obywatel Ukrainy, który nie posiadał wymaganych uprawnień. Pokrzywdzony, 18-letni mężczyzna kierujący motocyklem, został przetransportowany do Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu, jednak jego obrażenia nie są groźne, a naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia nie będzie trwał dłużej niż 7 dni. Policjanci skierowali wniosek o ukaranie sprawcy do Sądu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i posprzątali pozostałości pokolizyjne. Tekst: PNT.INFO.PL Źródło: KPP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL |
|
|
|
|
|
|
|
| |||||||||||||||||||||||||||||