DODAŁ: Jakub Koberling | 7 kwietnia 2026r. godz. 14:29:05
Areszt dla 60-latka z Nowego Tomyśla za uporczywe nękanie kobiet
Pożar lasu w Dąbrowie Nowej
22-latek został zatrzymany po tym jak dzień wcześniej wyszedł z policyjnej celi - tym razem mężczyzna groził matce z nożem w ręku

Policjanci z Nowego Tomyśla zatrzymali 60-letniego mężczyznę z Nowego Tomyśla, który przez blisko dwa lata nękał dwie kobiety. Sąd, na wniosek prokuratury, zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Podejrzany stosował szeroki wachlarz metod, aby udręczyć swoje ofiary. Śledził kobiety, nachodził je w domach oraz miejscach pracy, a także kierował pod ich adresem groźby i wyzwiska. Agresja 60-latka przeniosła się również na mienie pokrzywdzonych - jednej z nich porysował samochód, a drugiej wyrwał tablicę rejestracyjną. Dodatkowo w przestrzeni publicznej umieszczał obraźliwe napisy i rozpowszechniał nieprawdziwe, poniżające informacje na temat obu kobiet.

Mężczyzna już wcześniej miał orzeczony zakaz zbliżania się oraz kontaktowania z jedną z pokrzywdzonych, jednak wielokrotnie go łamał. Swoje zachowanie tłumaczył chęcią zemsty i otwarcie deklarował, że nie przestanie nachodzić kobiet.

Z uwagi na długotrwały i uporczywy charakter działań oraz jawne lekceważenie wcześniejszych zakazów sądowych, prokuratura zawnioskowała o najsurowszy środek zapobiegawczy. Sąd przychylił się do tego wniosku, uznając, że izolacja mężczyzny jest konieczna. Za popełnione przestępstwa 60-latkowi grozi teraz wieloletnie więzienie.

Źródło: KPP Nowy Tomyśl