|
|
|
|
| Tweetnij | |||||
| DODAŁ: Jakub Koberling | 7 kwietnia 2026r. godz. 14:29:05 | |||||
| |||||
|
Policjanci z Nowego Tomyśla zatrzymali 60-letniego mężczyznę z Nowego Tomyśla, który przez blisko dwa lata nękał dwie kobiety. Sąd, na wniosek prokuratury, zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Podejrzany stosował szeroki wachlarz metod, aby udręczyć swoje ofiary. Śledził kobiety, nachodził je w domach oraz miejscach pracy, a także kierował pod ich adresem groźby i wyzwiska. Agresja 60-latka przeniosła się również na mienie pokrzywdzonych - jednej z nich porysował samochód, a drugiej wyrwał tablicę rejestracyjną. Dodatkowo w przestrzeni publicznej umieszczał obraźliwe napisy i rozpowszechniał nieprawdziwe, poniżające informacje na temat obu kobiet. Mężczyzna już wcześniej miał orzeczony zakaz zbliżania się oraz kontaktowania z jedną z pokrzywdzonych, jednak wielokrotnie go łamał. Swoje zachowanie tłumaczył chęcią zemsty i otwarcie deklarował, że nie przestanie nachodzić kobiet. Z uwagi na długotrwały i uporczywy charakter działań oraz jawne lekceważenie wcześniejszych zakazów sądowych, prokuratura zawnioskowała o najsurowszy środek zapobiegawczy. Sąd przychylił się do tego wniosku, uznając, że izolacja mężczyzny jest konieczna. Za popełnione przestępstwa 60-latkowi grozi teraz wieloletnie więzienie. Źródło: KPP Nowy Tomyśl |