DODAŁ: Kamil Małyszczak | 7 stycznia 2026r. godz. 12:16:44
Kradzież bez skrupułów w Nowym Tomyślu - 36-latek z kolejnymi problemami na swoim koncie
Ukryty pożar w domu jednorodzinnym
Akcja "Trzeźwość" na drogach powiatu nowotomyskiego - ujawniono nietrzeźwych kierowców

Nowotomyscy policjanci interweniowali w związku z kradzieżą, do której doszło 5 stycznia 2026 roku, w jednym z dyskontów odzieżowych na terenie Nowego Tomyśla. Sprawcą okazał się 36-letni mieszkaniec Zbąszynia. Mężczyźnie za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Z ustaleń funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu wynika, że mężczyzna w ciągu jednego dnia dwukrotnie odwiedził ten sam sklep. Podczas obu wizyt, działając w obecności personelu, pakował do torby ubrania oraz obuwie, po czym opuszczał lokal bez uiszczenia należności. Łączna wartość skradzionego towaru przekroczyła 1000 złotych.

Jego zachowanie nie wskazywało na pośpiech ani zdenerwowanie - wyglądało raczej tak, jakby traktował zakupy jak darmową promocję dnia.

Na szczęście czujność zachowała właścicielka sklepu, która zauważyła poczynania sprawcy i przytrzymała go do czasu przyjazdu policji. Po przybyciu funkcjonariuszy mężczyzna został zatrzymany. Przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, jednak nie okazał skruchy. Prawdziwe przebudzenie mężczyzny może jednak nadejść dopiero wtedy, gdy zapadnie twardy wyrok.

Jak ustalono, 36-latek był wcześniej znany policji, m.in. w związku z uszkodzeniem pojazdu marki Ford Mustang na terenie Zbąszynia kilka dni wcześniej. Kolejne konflikty z prawem będą skutkować wobec niego surowszymi konsekwencjami karnymi.

Prawo karne działa jak karta stałego klienta - im więcej "punktów" się zbiera, tym szybciej można odebrać nagrodę. Różnica polega na tym, że zamiast rabatu, czeka 36-latka wyrok i cela.



Źródło: KPP Nowy Tomyśl