rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 04.02.2019 godz. 17:57:00

20-latek mając ponad 2,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu spowodował groźne zdarzenieW niedzielę, 3 lutego 2019 roku, około godziny 5:10, służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o samochodzie osobowym, który wypadł z drogi i zatrzymał się na słupie oświetleniowym. Do zdarzenia doszło na ulicy Poznańskiej w Zbąszyniu.

Na miejsce skierowano Zespół Ratownictwa Medycznego, policjantów z Komisariatu Policji w Zbąszyniu, dwa zastępy strażaków z JRG Nowy Tomyśl oraz zastęp z OSP Zbąszyń. Ostatecznie jednak oba zastępy z JRG Nowy Tomyśl nie dojechały na miejsce i zostały zawrócone do bazy, ponieważ na miejscu w zdarzeniu nikt nie został poszkodowany i nie było potrzeby by strażacy z Nowego Tomyśla interweniowali na tym zdarzeniu. Dodatkowo na miejsce przybyło też pogotowie energetyczne.

Szybko wyszło na jaw dlaczego samochód osobowy marki Honda Civic wypadł z drogi. Policjanci ustalili, że 20-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego, który podróżował samochodem sam, stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem na łuku drogi, w wyniku czego uderzył w bariery oddzielające od chodnika, a następnie uderzył w ogrodzenie posesji i słup oświetleniowy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 20-latek posiadał 1,02 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, czyli ponad 2,1 promila. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator w rozbitym pojeździe, pomogli przy załadunku pojazdu na lawetę, po konsultacji z pogotowiem energetycznym wycięli słup oświetleniowy oraz usunęli powstałe zanieczyszczenia.


Tekst: PNT.INFO.PL
Zdjęcia: OSP Zbąszyń
Źródło: KPP Nowy Tomyśl; PSP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...