rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 07.01.2019 godz. 21:36:45

Samochód osobowy uderzył w tył naczepy - pięć osób trafiło do szpitaliW czwartek, 3 stycznia 2019 roku, około godziny 20:55, służby ratunkowe oraz Policja otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na 130 kilometrze Autostrady A2, na wysokości miejscowości Turkowo, w kierunku na Poznań.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy strażaków z JRG Nowy Tomyśl, zastęp z OSP Kuślin, Zespół Ratownictwa Medycznego, policjantów oraz służby autostradowe. Już po chwili okazało się, że w zdarzeniu jest większa liczba osób poszkodowanych, co skutkowało zadysponowaniem do działań ratowniczych dodatkowo dwóch zastępów strażaków z OSP Opalenica oraz dodatkowych Zespołów Ratownictwa Medycznego. Łącznie trzy karetki zostały zadysponowane do tego zdarzenia, w którym samochód osobowy Ford Galaxy uderzył w tył naczepy poprzedzającego pojazdu ciężarowego.

Fordem podróżowało pięć osób. Wszystkie te osoby znajdujące się w samochodzie opuściły pojazd przed przybyciem służb ratowniczych na miejsce zdarzenia. Po przebadaniu, lekarz podjął decyzję o konieczności transportu całej piątki do szpitali w Nowym Tomyślu i Poznaniu. Samochodem ciężarowym podróżowały dwie osoby, które nie doznały żadnych obrażeń. W wyniku zdarzenia znacznemu uszkodzeniu uległ przód samochodu osobowego.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe oraz na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

Zastęp strażaków z OSP Boruja Kościelna, podczas nieobecności strażaków z JRG Nowy Tomyśl, zabezpieczał operacyjnie rejon JRG w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.


Tekst: PNT.INFO.PL
Zdjęcia: PSP Nowy Tomyśl; OSP Opalenica
Źródło: PSP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...