rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 03.01.2019 godz. 23:54:38

Andrzej Wałęsa drugim zastępcą burmistrza Nowego TomyślaZarządzeniem burmistrza Nowego Tomyśla Włodzimierza Hibnera, od 3 stycznia 2019 roku, ponownie będzie dwóch zastępców burmistrza Nowego Tomyśla.

Adrianna Zielińska od 3 stycznia 2019 roku pełni funkcję pierwszego zastępcy burmistrza Nowego Tomyśla, natomiast Andrzej Wałęsa pełni od tego samego dnia funkcję drugiego zastępcy burmistrza Nowego Tomyśla.

Przypomnijmy, że Adrianna Zielińska została powołana w poprzedniej kadencji, z dniem 17 lipca 2018 roku, na stanowisko pierwszego zastępcy burmistrza Nowego Tomyśla. Adrianna Zielińska jest wieloletnim pracownikiem Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu. Jej dotychczasowe stanowisko, na którym Adrianna Zielińska nadal pozostaje, to Naczelnik Wydziału Komunalnego, Rolnictwa i Ochrony Środowiska.

Andrzej Wałęsa to wieloletni Dyrektor Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu oraz w ostatnim czasie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. Odwołany z tego stanowiska przez burmistrza Nowego Tomyśla Włodzimierza Hibnera został z dniem 15 listopada 2018 roku, ponieważ złożył rezygnację z tego stanowiska, gdyż został wybrany jako radny Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu w kadencji 2018-2023 i jednocześnie zgodnie z przepisami nie mógł nadal pełnić tej funkcji oraz być radnym. Wybrał wtedy bycie radnym.

Przypomnijmy też, że w wyborach na burmistrza Nowego Tomyśla, Andrzej Wałęsa był jednym z kontrkandydatów urzędującego burmistrza na to właśnie stanowisko. Co więcej, przeszedł do drugiej tury wyborów i w niej zamierzył się bezpośrednio z burmistrzem Włodzimierzem Hibnerem. Wyniki drugiej tury wyborów były następujące: Włodzimierz Hibner zdobył 6309 głosów, co daje 64,06%, natomiast Andrzej Wałęsa zdobył 3540 głosów, co daje 35,94%.

Burmistrz Włodzimierz Hibner uzasadnił swoją decyzję tym, że mając na uwadze konieczność zapewnienia prawidłowej i terminowej realizacji wszystkich zadań przypisanych burmistrzowi i Gminie Nowy Tomyśl zdecydował, że będzie miał dwóch zastępców i wskazał ich imiennie.
Tekst: PNT.INFO.PL
Zdjęcie: KWW Andrzeja Wałęsy
Źródło: UMiG Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...