rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 18.11.2018 godz. 02:08:41

Pożar w mieszkaniu budynku wielorodzinnego - 44-letni poparzony mężczyzna trafił do szpitalaW piątek, 16 listopada 2018 roku, około godziny 17:55, Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu przyjęło zgłoszenie o pożarze w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego, znajdującego się przy ulicy Wytomyskiej w Wąsowie.

Na miejsce pożaru zadysponowano dwa zastępy gaśnicze i drabinę mechaniczną z JRG Nowy Tomyśl oraz zastęp gaśniczy z OSP Wąsowo,

Po przybyciu na miejsce strażacy zastali palący się pokój w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego. W budynku przebywało 12 osób. Wszystkie te osoby opuściły budynek przed przybyciem zastępów straży pożarnej na miejsce. 44-letni mieszkaniec budynku, próbując gasić pożar doznał poparzeń twarzy oraz rąk. Na miejsce został zadysponowany więc Zespół Ratownictwa Medycznego.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się pokój, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poparzonemu 44-letniemu mężczyźnie, poprzez wsparcie psychiczne, tlenoterapię oraz opatrunek hydrożelowy. Został on przetransportowany do szpitala. Właścicielka, u której w mieszkaniu doszło do pożaru, nie była w nim wtedy obecna. Po przybyciu na miejsce i na widok tego co się dzieje, omdlała. Udzielono jej więc kwalifikowanej pierwszej pomocy. Na szczęście jej stan nie wymagał hospitalizacji. Z relacji świadków wynikało, że w momencie powstania pożaru w budynku przebywała jedna osoba, ale oddaliła się ona z miejsca zdarzenia. Istniało jednak podejrzenie, że może ona być w szoku i mogła ulec poparzeniu. Osobę tą odnalazła Policja i przywiozła na miejsce zdarzenia. Odmówiła ona udzielenia pomocy medycznej.

Na końcu strażacy dogasili pożar, sprawdzili przy pomocy kamery termowizyjnej oraz miernika wielogazowego pomieszczenia i je oddymili. Urządzenia pomiarowe nie wykazały zagrożenia. Strażacy oświetlili też miejsce działań.

Spaleniu uległo całe wyposażenie pokoju, w którym doszło do pożaru.

Zastęp strażaków z OSP Boruja Kościelna, podczas nieobecności strażaków z JRG Nowy Tomyśl, zabezpieczał operacyjnie rejon JRG w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu. Około godziny 19:45 zastęp ten został zadysponowany do zderzenia dwóch samochodów w Borui Kościelnej, o czym pisaliśmy TUTAJ.


Tekst: PNT.INFO.PL
Zdjęcia: OSP Wąsowo
Źródło: PSP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...