rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 16.11.2018 godz. 15:42:44

Pożar naczepy wypełnionej papierem w balotachW piątek, 16 listopada 2018 roku, około godziny 8:45, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o pożarze naczepy samochodu ciężarowego. Do zdarzenia doszło na 103 kilometrze Autostrady A2, w kierunku na Poznań.

Do pożaru zadysponowano dwa zastępy gaśnicze i samochód rozpoznawczo-ratowniczy z JRG Nowy Tomyśl oraz po jednym zastępie gaśniczym z OSP Zbąszyń i OSP Łomnica.

W momencie dotarcia pierwszej jednostki na miejsce, cała naczepa załadowana papierem w balotach stała w ogniu. Kierujący pojazdem podjął próbę gaszenia naczepy przy pomocy gaśnicy, lecz działania okazały się nieskuteczne. Ratując ciągnik siodłowy w dalsze kolejności kierowca wykonał udaną próbę rozczepienia zestawu.

Strażacy na palącą się naczepę podali prądy gaśnicze piany, które po kilkudziesięciu minutach działań spowodowały stłumienie ognia. Następnie strażacy przystąpili do mozolnego dogaszania przewożonych sześciu kilkutonowych balotów papieru. Akcja strażaków trwała około sześciu godzin.

W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległa naczepa pojazdu wraz z przewożonym ładunkiem. Na czas prowadzonych działań ratowniczo gaśniczych ruch na Autostradzie A2 w kierunku Poznania został całkowicie wstrzymany. Usunięciem spalonej naczepy i ładunku zajęła się pomoc drogowa.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano również Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielił pomocy medycznej podtrutemu przypadkowemu kierowcy, który zatrzymał się w celu niesienia pomocy w akcji gaśniczej.

Zastęp strażaków z OSP Bukowiec, podczas nieobecności strażaków z JRG Nowy Tomyśl, zabezpieczał operacyjnie rejon JRG w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.


Zdjęcia: PSP Nowy Tomyśl
Źródło: PSP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...