rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 11.11.2018 godz. 19:00:00

Nowy Tomyśl - Uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości [NIEAKTUALNE]Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner zaprasza wszystkich mieszkańców na uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Nowotomyskie uroczystości rozpoczną się w dniu 11 listopada 2018 roku już o godzinie 10:00 na ulicy Mickiewicza (deptak) z udziałem Towarzystwa Działań Historycznych im. Feliksa Pięty w barwach 57 Pułku Piechoty Karola II Króla Rumunii z Bukowca oraz 19 drużyny harcerskiej "Buki" z Nowego Tomyśla. Planowany jest także przejazd ulicami miasta Chmielowej Grupy Motocyklowej LOK.

O godzinie 14:00 rozpocznie się Mszą Św. w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, skąd nastąpi przemarsz na plac Niepodległości. Tam o godzinie 15:30 w asyście Kompanii honorowej batalionu logistycznego 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej im. gen. Józefa Dowbor-Muśnickiego, odbędzie się uroczysty apel. O godzinie 16:15 z placu Niepodległości ruszy II NOWOTOMYSKI MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI.

Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w Marszu, a przede wszystkim uczniów szkół oraz dzieci, do niesienia 100 METROWEJ FLAGI (ufundowanej przez I Akademicką Szkołę Podstawową w Nowym Tomyślu). Niepodległościowy "korowód" uda się do hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3, gdzie odbędzie się uroczysty koncert, w którym wezmą udział przedszkolaki i uczniowie szkół z naszej gminy. Na zakończenie obchodów o godzinie 18:30 przewidziany jest POKAZ SZTUCZNYCH OGNI.

Organizatorzy zapraszają również wszystkich mieszkańców do udziału w akcji: "WYWIEŚ FLAGĘ" (szczególnie na trasie Marszu).

Więcej szczegółów znajduje się na poniższym plakacie.


Źródło: UMiG Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...