rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 03.11.2018 godz. 19:28:07

Kolejny tragiczny wypadek drogowy - zginął 26-letni mężczyznaKolejny tragiczny w skutkach wypadek wydarzył się na drogach powiatu nowotomyskiego w sobotę, 3 listopada 2018 roku. Służby ratunkowe oraz Policja otrzymały około godziny 14:20 informację, o samochodzie osobowym, który uderzył w drzewo w okolicach skrzyżowania drogi krajowej numer 92 z drogą prowadzącą w kierunku Zgierzynki. Ze zgłoszenia wynikało, że kierowca jest nieprzytomny i uwięziony w pojeździe.

Na miejsce zadysponowano służby ratunkowe w sile dwóch zastępów straży pożarnej z JRG Nowy Tomyśl, dwóch zastępów z OSP Lwówek oraz zastępu z OSP Pniewy. Na miejsce skierowano też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że do wypadku doszło kilkaset metrów od drogi krajowej nr 92, w kierunku na Zgierzynkę. Potwierdziło się też, że kierowca był uwięziony w pojeździe. Strażacy przy pomocy ratowniczego sprzętu hydraulicznego uwolnili z wraku nieprzytomnego mężczyznę. Wtedy rozpoczęła się dramatyczna walka o życie 26-letniego mieszkańca Pniew (powiat szamotulski). Załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz strażacy prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową przez kilkadziesiąt minut, jednak niestety bez oczekiwanego rezultatu i lekarz stwierdził zgon. U mężczyzny stwierdzono m.in. rozległy uraz czaszkowo-mózgowy.

Policjanci ustalili, że 26-letni mieszkaniec powiatu szamotulskiego, kierując samochodem Opel Vectra, jadąc od strony miejscowości Zgierzynka w kierunku drogi krajowej nr 92, na prostym odcinku drogi, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na lewy pas ruchu i uderzył w drzewo. Kierowca podróżował samochodem sam. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. Policjanci dodali też, że nie ma naocznych świadków tego tragicznego wypadku.

Droga w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana podczas akcji ratunkowej i prowadzonych działań dochodzeniowych.

Na miejsce przyjechał technik kryminalistyki oraz prokurator, pod którego nadzorem prowadzono wszystkie czynności dochodzeniowo-śledcze. Oficer Operacyjny z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu również przyjechał na miejsce tego wypadku.

Działania strażaków na miejscu zdarzenia polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, wykonaniu dostępu do osoby uwięzionej w pojeździe i ewakuacja z samochodu tej osoby, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, zabezpieczeniu miejsca lądowania i startu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, oświetleniu miejsca działań oraz neutralizacji i posprzątaniu pozostałości powypadkowych.

Zastęp strażaków z OSP Boruja Kościelna, podczas nieobecności strażaków z JRG Nowy Tomyśl, zabezpieczał operacyjnie rejon JRG w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.


Tekst i zdjęcia: PNT.INFO.PL
Źródło: PSP Nowy Tomyśl; KPP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...