rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 10.06.2018 godz. 18:49:27

Tragiczne zderzenie motocykla z samochodem osobowym - na miejscu zginął 32-letni motocyklistaW niedzielę, 10 czerwca 2018 roku, około godziny 14:20, doszło do jak się później okazało tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym uczestniczył motocyklista oraz samochód osobowy. Do tego zdarzenia doszło na drodze powiatowej Opalenica - Grodzisk Wlkp. w pobliżu miejscowości Urbanowo.

Na miejsce wypadku po wpłynięciu zgłoszenia skierowano natychmiast Zespół Ratownictwa Medycznego, zastęp strażaków z JRG Nowy Tomyśl oraz po dwa zastępy z OSP Opalenica i JRG Grodzisk Wlkp., a także zastęp z OSP Urbanowo. Na miejsce wypadku udał się też Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu st. kpt. Marek Kołdyk. Do wypadku zadysponowani zostali też policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

Już ze zgłoszenia do służb wynikało, że w wyniku zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym, poszkodowany mężczyzna, poruszający się jednośladem, jest nieprzytomny i nie oddycha. Po dojeździe na miejsce okazało się, że do wypadku doszło pomiędzy rondem na skrzyżowaniu dróg Opalenica - Grodzisk Wlkp. i Sielinko - Troszczyn oraz rondem przy stacji paliw w okolicach Urbanowa. Strażacy jako pierwsi po dotarciu na miejsce rozpoczęli prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową u 32-letniego mężczyzny. Następnie przyjęła te czynności załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń lekarz stwierdził zgon 32-letniego mieszkańca miejscowości Kaźmierz (powiat szamotulski).

Jak powiedział nam Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu podinsp. Sławomir Mikułko, 32-letni mężczyzna poruszał się motocyklem od strony Opalenicy w kierunku Grodziska Wlkp. W tym czasie od strony właśnie Grodziska Wlkp. nadjechał samochód osobowy marki Volkswagen Passat, którym kierował 22-letni mężczyzna. Mężczyzna ten chciał wykonać manewr skrętu w lewo w drogę gruntową i najprawdopodobniej źle ocenił prędkość motoru oraz jego odległość i wymusił pierwszeństwo przejazdu na 32-letnim motocykliście. Szczegóły i okoliczność zdarzenia będą badane m.in. przez biegłego, który ma zostać powołany do wyjaśnienia okoliczności tego tragicznego wypadku. To biegły będzie miał ustalić m.in. prędkość z jaką poruszał się motocyklista. Trzeźwość 22-letniego kierującego samochodem osobowym nie budziła żadnych zastrzeżeń policjantów. Do dalszych badań pobrano też jednak krew 22-latka, jak to bywa w przypadku każdego wypadku drogowego, w celu potwierdzenia czy kierujący nie był np. pod wpływem narkotyków. Ciało 32-letniego mężczyzny, który zginął w tym wypadku, zostało zabezpieczone do dalszych badań, przeprowadzona zostanie sekcja zwłok.

22-latkowi, mieszkańcowi miejscowości Łubnica (powiat grodziski), który kierował samochodem osobowym oraz jego dwóm pasażerom nic się nie stało w wyniku tego wypadku. Nikt nie wymagał hospitalizacji.

Wszystkie czynności dochodzeniowe na miejscu zdarzenia prowadzone były przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu i Technika Kryminalistyki pod nadzorem prokuratora.

Działania straży pożarnej na miejscu wypadku polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w rozbitym samochodzie i motocyklu, prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej u osoby poszkodowanej, zorganizowaniu objazdu i kierowaniu ruchem oraz na usunięciu z drogi pozostałości powypadkowych.

Na czas prowadzonej akcji ratunkowej oraz czynności dochodzeniowych droga w miejscu wypadku była zablokowana całkowicie. Ruch został wznowiony w miejscu wypadku około godziny 19:30. Na czas zablokowania drogi zorganizowano objazd.


Tekst: PNT.INFO.PL
Zdjęcia: OSP Opalenica
Źródło: KPP Nowy Tomyśl; PSP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...