rsslogo
12h 24h 48h

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 11.10.2018 godz. 16:44:44

Podsumowanie akcji "PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI" na drogach powiatu nowotomyskiegoW czwartek i piątek, 4 i 5 października 2018 roku, funkcjonariusze Policji na terenie całego województwa wielkopolskiego przeprowadzili działania pn. "PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI", w ramach których szczególną uwagę zwracali na kierujących niestosujących się do ograniczeń prędkość.

W trakcie działań funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu przeprowadzili blisko 50 kontroli drogowych i ujawnili 38 kierujących, którzy nie zastosowali się do przepisów ruchu drogowego. Do akcji "wielkopolskiej drogówki" włączyli się również policjanci z województwa pomorskiego, którzy działania prowadzili przy granicy z województwem wielkopolskim.

Głównym celem tych działań jest zmiana nawyków i świadomości kierowców oraz egzekwowanie konsekwentnego stosowania się do obowiązujących przepisów. Im więcej osób będzie poruszało się z dozwolona prędkością, tym na naszych drogach będzie bezpieczniej. W celu wyeliminowania negatywnych zachowań na drodze, podobne działania będą przeprowadzane cyklicznie.

Nadmierna prędkość jest cały czas jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, w tym tych najtragiczniejszych w skutkach - wypadków śmiertelnych. Wielu kierowców lekceważy obowiązujące przepisy, czym stwarzają realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Co trzecia osoba, która ginie na drodze, to ofiara nadmiernej prędkości. ¼ wypadków na drodze jest spowodowana tym, że kierowcy nie dostosowują prędkości do panujących warunków. 25% osób, które odnoszą rany w wyniku zdarzeń drogowych, to również ofiary nadmiernej prędkości.

Główne przyczyny zdarzeń drogowych zaistniałych z winy kierujących, to nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i niedostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu.

Miejmy na względzie fakt, że nieprzestrzeganie przepisów wynikających z Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym może skutkować nie tylko konsekwencjami prawnymi, ale co ważniejsze, może doprowadzić do narażenia naszego lub czyjegoś życia i zdrowia.
Źródło: KPP Nowy Tomyśl

Jakość powietrza - Nowy Tomyśl
Jakość powietrza - Boruja Kościelna
Jakość powietrza - Zbąszyń
Rozkład jazdy
Rozkład jazdy
Harmonogramy odbioru odpadów
Harmonogramy odbioru odpadów
Godziny pracy / Dyżury aptek
Godziny pracy/Dyżury aptek